در شمال دليجان و در نزديكي سد ۱۵ خرداد واقع شده و شامل ۷ پارچه آبادي است كه نام جاسب را برخود دارد.
آخرین دیدگاه‌ها
در وایبر, لاین, تانگو دنبال کنید با شماره 09216891615
تیم علمی و اجرائی این پایگاه متشکل از چند نفر از جاسبی های دلسوز است که در زمینه های مختلف فنی و فرهنگی متخصص هستند و هر کدام قسمتی از پایگاه را پشتیبانی می کنند.
پایگاه اطلاع رسانی دهستان جاسب به هیچ حزب ، گروه ، ارگان و شخصی چه از نظر فکری و سیاسی و چه از نظر مالی وابستگی ندارد و تنها توسط گروهی که در فکر اعتلا و آبادانی منطقه خود هستند ، پشتیبانی می گردد.
این پایگاه می کوشد تا مرجع مناسب و قابل اعتمادی برای مطالعه کنندگان و مراجعه کنندگان باشد ، لذا از نشر مطالب غیرمستند اجتناب می کند و اگر در صحت مطلبی شک و شبهه وجود دارد ، آن را اعلام می کند.

اهداف اصلی از راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی دهستان جاسب را می توان چنین برشمرد:

 1. شناخت منطقه از نظر جغرافیائی ، تاریخی ، آبادیها ، مشاهیر ، آثار باستانی و جاذبه های طبیعی ، امور فرهنگی و ادبی ، مسائل آموزشی ، امور اقتصادی و تجاری و غیره.
 2. جذب گردشگر برای تماشای آثار باستانی و جاذبه های طبیعی و ارائه اطلاعات صحیح و دقیق به گردشگران درباره ابنیه و آثار و جاذبه ها.
 3. دسترسی آسان و رایگان به اطلاعات دهستان جاسب در تمام نقاط دنیا.
 4. دسترسی به متون و عکسها برای درج در مقالات ، مجلات و غیره.
 5. درج اخبار و رویدادهای دهستان جاسب. “جاسبی های مقیم شهرهای دیگر می توانند مانند یک نشریه ملی از اخبار داخل روستای خود آگاه باشند. چون این پایگاه می خواهد اخبار را با تکیه بر استدلال و خالی از شک و شبهه درج کند ، لذا همکاری ارگانها برای تقویت این قسمت و آگاه کردن جاسبی  های مقیم جاسب و دیگر شهرها بسیار حائز اهمیت است.
 6. درج مشکلات و درد دلهای مردم. هم ولایتی های عزیز با ارائه هویت حقیقی خود با نام و تلفن می توانند آزادانه انتقاد و درد دل نمایند. ما وسیله ای برای رساندن پیام شما هستیم و کار دیگری از دستمان برنمی آید. با امید به اینکه مشکل هم ولایتی هایمان از طرف مسئولین ذیربط رفع گردد.
 7. معرفی استعدادهای درخشان و آینده سازان منطقه. این پایگاه استعدادهای درخشان دهستان در زمینه های هنری ، علمی و ورزشی را به دیگران معرفی خواهد نمود. استعداد درخشان هنری و علمی کسی است که بتواند در مسابقاتی مانند المپیادهای کشوری ، کنکور سراسری دانشگاهها یا جشنواره موسیقی فجر و غیره ، یکی از سه رتبه اول را کسب نماید. استعداد درخشان ورزشی نیز کسی است که در حد ملی قهرمان بوده و در حد فراملی به یکی از سه مدال اول دست یابد. توسط این استعدادهای درخشان که افتخار همه ما می باشند ، منطقه خود را به تمام دنیا معرفی خواهیم کرد.
 8. درج آگهی خبری و تبلیغی با مخاطبان جهانی. این پایگاه سریعترین ، پربیننده ترین ، گسترده ترین و در عین حال ارزانترین جای ممکن برای درج آگهی تبلیغی و خبری است. شخصی که در تهران ، اصفهان یا حتی اروپا و کانادا نشسته است ، براحتی می تواند از فوت ، ازدواج ، انتساب ، افتتاح و غیره مطلع گردد ، درحالیکه این کار حتی با روزنامه های کثیرالانتشار نیز مقدور نمی باشد.

2 پاسخ به درباره سایت

 • مشاهیر قدیم جاسب در استان مرکزی
  نوشته : غلامرضا نصراللهی

  1- شیخ نجم الدین ابوالقاسم علی بن حسین جاسبی فقیه : از محدثین و فقهاء (بیان المفاخر ج1ص283) در قرن ششم هجری

  2- شیخ رشیدالدین علی بن محمد جاسبی فقیه : ( همان منبع ) از محدثان و فقیهان قرن ششم هجری

  3- حسن بن علی جاسبی : از طبیبان دانشمند و ماهر قرن هفتم هجری. او سال ها در کاشان به تحصیل پرداخت و سپس طبابت کرد . تنها یادگار به جای مانده از او کتاب ” حواشی منهاج البیان ” استکه در سال 636 هجری آن را کتابت کرده است. ( فهرست دست نوشت نسخه های خطی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران ج17ص49 )

  4- علی بن محمد بن علی جاسبی وارانی : عالم فاضل ادیب. در اوایل قرن هشتم هجری می زیسته است. او نزد جلال الدین یوسف بن جمال الدین محمد اصفهانی به تحصیل پرداخته است و استادش در سال 714 ه. ق. برای او اجازه نوشته است. ( تراجم الرجال ج1ص382 )

  5- شیخ محمد بن عبدالرحیم جاسبی : ( بیان المفاخر ج1ص282 ) از فضلا و دانشمندان قرن سیزدهم هجری.

  6- شیخ محمد جعفر بن میرزا اسماعیل کروکانی جاسبی قمی : عالم فاضل و فقیه ماهر.او برای تحصیل به اصفهان آمد و از محضر علما و مجتهدین بزرگ این شهر همچون حاج محمد ابراهیم کلباسی و حاج سید محمد باقر حجه الاسلام شفتی بهره برد.او در سال 1254 نسخه ای از کتاب ” مناسک حج استادش سید حجه الاسلام ( بیان المفاخر ج1ص283و284) و در همان سال نسخه ای از کتاب منهاج الهدایه ” نوشته استاد دیگرش حاجی کلباسی را کتابت کرده است . ( فهرست دست نوشت های ایران ج10ص284 )

دیدگاهتان را بنویسید