در شمال دليجان و در نزديكي سد ۱۵ خرداد واقع شده و شامل ۷ پارچه آبادي است كه نام جاسب را برخود دارد.
در وایبر, لاین, تانگو دنبال کنید با شماره 09216891615

پخت و پز با سیب

آش ترش

این آش در محلات و آبادی های نزدیک آن ( جاسب ) مخصوص زمستان و جشن شب اسفند است.

مواد لازم: یک کاسه نخود، یک کاسه عدس، یک چارک چغندر، مقداری برگ چغندر، یک کاسه بلغور، یک کاسه آلو خشک، یک کاسه سیب خشکه[1]، یک کاسه شیره ی خوب، یک کاسه سرکه ی انگور، قدری نمک.

طرز تهیه: همه ی مواد را داخل دیزی بریزید و روی اجاق بار بگذارید. این خوردنی ها را باید یک جا و همزمان داخل دیزی ریخت که با هم خوب بجوشد و قوام بیاید. اگر با هم نریزید ممکن است بعضی مواد خوب پخته نشود. وقتی که آش خوب پخت، سر ظهر همه ی افراد خانواده زیر کرسی دور هم جمع می شوند و می نشینند و یکی یک کاسه ی پر برای خودشان آش ترش می ریزند و مشغول خوردن می شوند و آنقدر می خورند که خوب عرق کنند و معتقدند که با این عرق کردن سرما خوردگی از سر و تنشان بیرون می رود. وقتی که آش خوردنشان تمام شد برای اینکه دچار ضعف نشوند، کدبانوی خانه می رود از انبار خانه مقداری مویز خوب و گردو می آورد و روی کرسی می ریزد و همگی مشغول خوردن آن می شوند.

[1] در جاسب و محلات سیب درختی را پوست می کنند و از وسط نصف می کنند و تخمه ی آن را می گیرند و در آفتاب خشک می کنند که دراصطلاح محلی به آن اله می گویند.

وب سایت جاسبی ها از عموم همشهریان تقاضا دارد در صورت آشنایی با دستورات غذایی،مطالب فرهنگی و آداب مخصوص جاسبی های عزیز، آن را برایمان ارسال تا با نام خودشان در وب سایت قرار گیرد.

پاسخ دهید