در شمال دليجان و در نزديكي سد ۱۵ خرداد واقع شده و شامل ۷ پارچه آبادي است كه نام جاسب را برخود دارد.
در وایبر, لاین, تانگو دنبال کنید با شماره 09216891615
اخبار دانشگاه

پیامبر اکرم (ص)
برای شهادت حسین (ع)، حرارت و گرمایی در دلهای مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

مراسم سوگواری روز عاشورای حسینی با تجمع بزرگ عا شورائیان در منطقه جاسب برگزار شد.
مردم متدین منطقه جاسب همواره در عرصه های مختلف فرهنگی و دینی آداب و رسوم والایی داشته و در تعالی فرهنگ ایران اسلامی سهم بسزایی دارند . ارادت مردم این دیار به اهل بیت پیامبر (ص) به ویژه سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و قمر بنی هاشم حضرت ابالفضل العباس (ع) انکار ناپذیر است.

Picture 039

به رسم آیین و سنت همه ساله، مردم منطقه جاسب از ساعات اولیه با راه اندازی دسته های سینه زنی و زنجیرزنی به یاد سید و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی(ع) و پرچمدار کربلا حضرت ابالفضل العباس(ع) به عزاداری پرداخته و در غم پرپرشدن گلستان حضرت فاطمه(س) اشک ماتم ریختند.

Picture 085

عزاداران حسینی از نقاط مختلف جاسب در قالب هیئت های عزاداری با افراشتن بیرق های رنگارنگ و صحنه های غمبار و حزن انگیز، روز عاشورا را به تصویر کشیده و از میدان دانشجو مقابل دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب به طرف امام زاده حمزه(ع) کروگان حرکت کردند و در آن مکان مطهر مداحان اهل بیت (س) به نوحه سرایی پرداختند .

جهت دیدن مطالب و عکس های بیشتر به ادامه خواندن مراجعه نمایید

با فرارسیدن ظهر عاشورا همزمان با پژواک اذان ظهر از گلدسته های امام زاده حمزه (ع) دسته ها و هیئت های عزاداری در مصلی امام زاده در صفوف بهم فشرده گرد آمده و نماز ظهر عاشورا را با حضور دکتر جاسبی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بهشتی ریاست واحد جاسب ، پیرغلامان اهل بیت (س) ، سادات معزز، امامان جماعت مساجد منطقه جاسب ، جوانان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب به امامت حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا کرامتی امام جمعه شهرستان دلیجان با شور حسینی خویش اقامه کردند.

Picture 050

برگزاری هماهنگ و منسجم نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورا از سوی عزاداران و هیئت های مذهبی منطقه جاسب در محرم امسال در واقع صحه گذاشتن بر احیای دین رسول الله (ص) به عنوان هدف اصلی قیام امام حسین (ع) بود .

Picture 103

Picture 090

Picture 133

مهدی اسماعیلی
روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحد جاسب.

پاسخ دهید